instagram

Oświadczenie fundacji dotyczące zjawiska powstania niestabilności prawnej w Polsce

Fundacja przychyla się do wniosków premiera RP, który przed wyborami wskazał na jeden z największych zarzutów polskiego biznesu wobec władzy prawicy – niestabilność prawną, która uderza w inwestycje w Polsce. Jednocześnie fundacja stoi na stanowisku iż to przez nie „wielki plan Morawieckiego” okazał się fiaskiem, a nasz kraj w tym zakresie notuje właśnie najgorszy wynik od lat 90.

– Można jeszcze wiele zrobić w obszarze stabilności prawa, przewidywalności regulacji oraz w sprawie uproszczenia systemu podatkowego – mówił premier Mateusz Morawiecki na XXX „Welconomy Forum in Toruń”. Dodawał, że państwo nie może być postrzegane jako wróg przedsiębiorców.

– Mówię o tym, bo nie chcę, aby powstało wrażenie, że przedstawiam tylko dobre strony – przekonywał. To dość zaskakujące słowa. Przed wyborami PiS najwyraźniej chce odpowiedzieć na ofertę Platformy Obywatelskiej dla firm, ponieważ brak przewidywalności i stabilności prawnej to od lat jeden z największych zarzutów polskiego biznesu wobec władzy prawicy.

0 Comments

Leave Your Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*